ppi
20 بهمن 1401 - 14:00

گردهمایی وحدت آفرین علمای تسنن و تشیع شهرستان تایباد برگزار شد

گردهمایی وحدت آفرین علمای اهل تسنن و تشیع به منظور گسترش وحدت بین مسلمین جهان در شهرستان تایباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تایباد ، حجت الاسلام جوانشیری،مدیر مرکز اسلامی‌ خراسان رضوی امروز در جمع علمای تسنن و تشیع شهرستان تایباد اظهارداشت: در این چهار ماهه اخیر، آرزوی مشترک جریان ضد انقلاب، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، البته آرزو بر ورشکسته‌های سیاسی، سلبریتی‌های عاشق‌گرین‌کارت و سلطنت طلب‌های مزدور عیب نیست، اما باید بدانند این آرزو را باید به گور ببرند.

وی افزود: نکته جالب اینجا است که لیدری این جریان رئیس جمهور مفلوکی است که در کنفرانس های خبری با چهار طرف دست می دهد و عجیب اینجاست به این فرد امید بستند که "ایران را آزاد کند"، در حالی که مردم عاشق اسلام، قرآن و پیامبر اسلام (ص) مانع تحقق این ارزو و امید هستند.

جوانشیری تصریح کرد: برخی با امید به بایدن و آرزوی رجعت به دوره ترامپ هستند در حالی که تمدن پوشالی آنان دیگر هیچ جایگاهی ندارد، ما بر سر عهدی که با امام (ره) خود و شهدای والامقام خود بستیم، هستیم و هرجا مستضعفی صدای ناله او بلند شود، انقلاب اسلامی در کنار او به حکم‌مسلمانی هستیم.

آتش زدن قرآن از سر استصیال دشمنان است

مولانا توکلی؛ امام جمعه  اهل تسنن تایباد نیز اظهارداشت: یکی از اتفاقاتی که انقلاب اسلامی رقم زد، برگزاری نشست های وحدت بخش بین علمای تسنن و تشیع است که قبل از آن هیچ سابقه ای نداشته است. امروز به برکت همین وحدت و همدلی مسلمانان، قرآن کریم چنان در سطح دنیا چاپ و توزیع می شود که از سر استصیال مجبور به آتش زدن آن می‌شوند، این آتش زدن از قدرت آنان نیست، بلکه از سر ناچاری و تسلیم در مقابل قرآن کریم است.

وی افزود:علامه اقبال همه دنیا را ملک مسلمانان می داند و این ملک فقط با وحدت به دست می آید، علمای مسلمان مراقب باشند و خود را مشغول به جریاناتی که از خارج به کشور دمیده می ‌شود، نکنند، بلکه باید خود را وقف ترویج اسلام و قرآن کنند.

مولانا توکلی تصریح کرد:در سکولار و لاییک ترقی نیست، ما 600 سال امپراطوری اسلامی عثمانی را به عنوان شاهد داریم و وقتی لاییک ها آمدند حتی مسجد آیاصوفیه را تبدیل به موزه کردند و به تازگی اردوغان را به کاربری خود برگرداند یا در آسیایه میانه شاهد بودیم که با اسب در مساجد تردد می‌کردند.

امام جمعه اهل تسنن تایباد با بیان این مطلب که خود را وقف وحدت کنیم ادامه داد: صحبت از وحدت همواره رحمت آفرین است و تفرقه از واژه های وحشتناک است، واژه ای که سیگنال های ترسناکی را به مغز می فرستد و نتیجه آن هم خطرناک است. دین ما، کتاب ما، قرآن ما وحدت است و همه اعمال دینی ما وحدت آفرین است.

استکبار، نظام اسلامی را مزاحم افکار سلطه طلبی خود می‌بیند

 امام جمعه شهرستان تایباد نیز اظهارداشت: انقلاب اسلامی‌ایران دو اتفاق بنای تمدن نوین اسلامی و نهضت بیداری، پایداری و مقاومت را کلید زده است و این‌برکات نظام اسلامی و باید بیان شود.

حجت الاسلام ملکی با بیان این مطلب که نظام استکبار، نظام اسلامی را مزاحم افکار سلطه طلبی خود می بیند، اسلام پر جاذبه است و بر پایه فطرت انسانی است گفت: در ابتدای انقلاب از پروژه ترور استفاده کردند اما نه فقط نتیجه نگرفتند که انقلاب قوی تر شد، سپس‌به پروژه تجزیه روی آوردند و چند قائله ایجاد کردند، بعد به جنگ روی آوردند و وقتی از این جنگ سخت نتیجه نگرفتند، به جنگ فرهنگی و نرم متوسل شدند.

 ملکی ادامه داد: تفکر جبهه استکبار تفکر فرعونی است که قرآن‌‌ را فساد تعریف کرده است و راهبرد ما در مقابل با این تفکر، وحدت است. وحدت یک‌امر‌ واضح و روشن است؛ در طول تاریخ علما و صالحان جامعه محور وحدت، عزت و سخنگوی جامعه اسلامی بودند.

وی افزود: دشمن جهان اسلام را تکه تکه کرده است تا بتواند بر ذخایر انسانی و خدادادی کشورهای اسلامی مسلط شود، اهانت و تحقیر کار استکبار است بطوریکه شاهد بودیم چطور یک کشور را گاو شیرده خود معرفی کردند، این راهبرد استکبار است.

صادقی، استاد دانشگاه نیز اظهارداشت: برخی ها می‌گویند اسلام دیگر در قرن فعلی جوابگوی جوانان نیست، می گویند کرامت زن را زیر پا گذاشته و باید کنار گذاشته شود. می‌گویند ما آزادی می خواهیم تا زن جایگاهی که در اسلام نداشته را کسب کند، می‌گویند ما قصد داریم زیر چتر دیکتاتوری نرویم، برخی می‌گویند ما شعار اتحاد را قبول نداریم و اصلا شیعه را مسلمان نمی‌دانیم.

وی افزود: پس‌ از تشکیل وهابیت وقتی خواستند نامی بر این فرقه بگذارند، اول خواستند محمدیه بگذارند، دیدند امکان‌پذیر نیست، سپس نام "وهابیه" از نام های خداوند را گذاشتند، برخی گفتند نه آن و نه این، نجدیه؛ در حالی که استاد محمد بن عبدالوهاب، پدر و برادرش و خیلی از نزدیکانش از او دوری جستند و با افکارش مخالفت کردند و انواع تهمت ها و تفکیرها گرفتند.

صادقی بیان کرد:گفتیم برخی برای زن از غرب قبله آمال ساختند، در حالی که اگر جستجویی در اینترنت داشته باشید، می‌بینید آنچه امروز در غرب انجام‌ می‌شود در بردگی‌های باستان هم نمی‌شود. این‌ها شعار "زن، زندگی و آزادی" را بر سر اسلام‌ می‌کوبند، اسلامی‌ که هزار و چهارصد سال پیش در احادیث نبوی (ص) زیباترین توصیفات را برای زن بیان کرده است. اگر بخواهیم قرآن کریم را ورق بزنیم، زن (چه خوب چه بد) از عهد نوح پرچمدار بوده است، برای کفار زن نوح و لوط را مثال می‌زند و برای مسلمانان مریم (ع) را مثال می‌زند.

صادقی اظهارکرد: در دین خدا که موسی (ع)و عیسی (ع) و محمد (ص) مبلغ آن هستند، اولین توصیه احترام به مادر است و سپس پدر، حالا آنهایی که زن را ابزار جنسی می دانند، از زن برای اسلام سخن می‌زنند و ناراحت از این‌ هستند که چرا حق زن نصف مرد است. شعار آزادی را امروز فرانسه سر می‌دهد که در الجزایر 7 میلیون نفر را قتل عام کرده است، یا انگلستان و بی بی سی که در دنیا به استعمارگر مشهور هستند. شعار "مرگ بر دیکتاتوری" می دهند اما الگوی شما کدام نظام است؟ نظام اسلامی از وجود این تهمت مبرا است.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029600