ppi
20 بهمن 1401 - 13:14

جایگاه همسری و مادری نباید متزلزل شود/ ضرورت برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مطالعات زنان

مسئول امور بانوان در ستاد نیروهای مسلح با بیان اینکه تعالی خانواده به عهده زن است و جایگاه همسری و مادری نباید متزلزل شود گفت: برای حفظ فرهنگ دینی و ملی خود باید صحنه عمل خود را به آن طرف مرزها ببریم، امروز جوامع به سمت جهانی شدن پیش می‌روند و کسی می تواند پیروز باشد که جهانی فکر کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان مینو اصلانی صبح امروز در نخستین کنگره بانوان تاثیرگذار استان اظهار کرد: امام(ره) احیاگر هویت زن در قرن معاصر بودند که امروز واکاوی آن بسیار مهم است، چون در قرن معاصر می‌رفت که هویت زن دستخوش سودجویی و ابزارهای اقتصادی و سیاسی شود اما امام راحل هویت زن را به رسمیت شناخت و آن را احیا کرد.

وی با بیان اینکه شناخت هویت در مسیر پیشرفت تمدن‌سازی و سازندگی قرار گرفت گفت: قبل از انقلاب اسلامی، ایران در سلطه غرب بود و این وامداری زن ایرانی را می‌خواست که تبدیل به زن غربی کند و شخصیت و کرامت آن را متزلزل سازد.

مسئول امور بانوان در ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه معتقدیم زن هویت مستقلی دارد که می‌تواند جامعه را بسازد اما با شرایط و الزامات خود گفت: زن انسان است و برای اینکه در جامعه باشد باید با اصل و هویت خود باشد و نباید جایگاه همسری و مادری متزلزل شود.

وی با بیان اینکه هویت زن با انقلاب اسلامی احیا شد افزود: خوشبختانه در ایران عزیز بر عکس غرب خانواده‌های مستحکم داریم و زنان همچنان باید پرچمدار خانواده مستحکم باشند.

اصلانی با تاکید بر ارتقای استعداد و شکوفایی از سوی زنان جمع حاضر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند دنیا در حال پیچ تاریخی است و برای اینکه دنیایی با قوانین متقن، محکم و آرام‌بخش اسلامی داشته باشیم؛ باید یک کنشگر فعال باشیم.

وی افزود: برای حفظ فرهنگ دینی و ملی خود باید صحنه عمل خود را به آن طرف مرزها ببریم، امروز جوامع به سمت جهانی شدن پیش می‌روند و کسی می تواند پیروز باشد که جهانی فکر کند.

مسئول امور بانوان در ستاد کل نیروهای مسلح  با تاکید بر گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت مطالعات زنان افزود: باید داشته‌های علمی و فرهنگی را تقویت کنیم و دنیا از آن الگو بگیرد، مفاهیم زیبا را در زندگی خود معنا کنیم ، امروز آفت فرهنگ پویا در روزمرگی است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه جمع حاضر نشان می‌دهد زنان همدان بسیار تاثیرگذار هستند عنوان کرد: زنان ما با دغدغه و باکیاست به دنبال کشف واقعیت هستند و زنان تأثیرگذار بسیاری در کشور داریم.

اصلانی با بیان اینکه تعالی خانواده به عهده زن است اما آخرین سنگر نیست و ما یک وظیفه جهانی برای همراهی دنیا داریم خاطرنشان کرد: می‌توان جامعه را تقویت کرد و الگوی ما قرآن است و حضرت آسیه(س) به عنوان یک زن؛ یک کفر را در جامعه از بین برد.

وی با بیان اینکه آنچه در انقلاب اسلامی بروز و ظهور کرد این است انسان تنها نباید به فردیت بیاندیشد و اجتماع نیز مهم است تاکید کرد: الگوی «نه شرقی نه غربی» الگوی برون‌رفت از فرهنگ غرب معاصر است.

پایان پیام/۸۹۰۲۶/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029459