ppi
04 فروردین 1402 - 20:37

رتبه اول گلستان در کشت قراردادی محصولات کشاورزی

گرگان- استاندار گلستان گفت: استان گلستان در کشت قراردادی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌محمد زنگانه عصر جمعه در دیدار وزیر اقتصادی و دارایی با مدیران و کارکنان دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در گرگان اظهار کرد: تولید ناخالص داخلی استان گلستان پایین بوده و اگر پتروشیمی گلستان به نتیجه برسد ۴۰ هزار میلیارد تومان به درآمد ناخالص استان اضافه می‌شود.

استاندار گلستان افزود: امروز پروژه پتروشیمی گلستان به گام آخر رسیده و فاز عملیاتی پروژه پتروشیمی گلستان با حضور رئیس جمهور آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: استان گلستان رتبه چهارم از نظر شاخص فقر بوده و این موضوع در روستاها بیشتر است و توسعه روستا محور در دستور کار قرار گرفته و ۱۱۰ روستا هدف داریم تا شاهد توسعه در این روستاها باشیم.

استاندار گلستان اضافه کرد: در استان گلستان از زمان سفر رئیس جمهور به گلستان ۷۲ واحد تعطیل و غیرفعال به چرخه تولید بازگشته است.

استاندار گلستان تاکید کرد: استان گلستان از نظر صنعتی قابلیت توسعه دارد و عدم توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی باعث شده بسیاری از محصولات تولیدی استان که محصولات با کیفیتی است به صورت خام فروخته می‌شود.

زنگانه گفت: ما انتظار داریم وزارت اقتصادی و دارایی با حمایت‌هایی که انجام می‌دهد و تشویق سرمایه‌گذاران و هلدینگ‌های بزرگ کشوری شاهد حرکات رو به رشد در این بخش در استان گلستان باشیم.

استاندار گلستان بیان کرد: استان گلستان در کشت قراردادی محصولات کشاورزی رتبه اول کشور را دارد.

زنگانه بیان کرد: بحران آب در گلستان جدی است و با وجود هزینه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی اما همچنان به دلیل اینکه تأمین آب شرب استان تک منبعی از آب زیرزمینی است ما با مشکل روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: استان گلستان ۹۵ درصد نیاز آب شرب خود را از منابع زیرزمینی تأمین می‌کند.

استاندار گلستان بیان کرد: سد نرماب به عنوان یکی از طرح‌های مورد تاکید رئیس جمهور است و در برنامه داریم که این سد در اردیبهشت‌ماه آبگیری شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108214