ppi
20 بهمن 1401 - 12:29

برف روبی یک هزار و ۳۵۴ کیلومتر از راه‌های دسترسی ایلام

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر یک هزار و ۳۵۴ کیلومتر باند از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شد.

سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: براساس گزارش امروز ادارات تابعه و رصد دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های استان طی شبانه روز گذشته در ۱۰ راه ارتباطی از شهرهای استان بارش برف و باران گزارش شده است.

وی افزود: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر یک هزار و ۳۵۴ کیلومتر باند از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام ادامه داد: با تلاش نیروهای راهداری ریزش برداری در ۶۸ مقطع از راه های این استان انجام شد.

چشمه خاور با بیان  اینکه طی شبانه روز گذشته تاکنون ۹۷۷ تن شن و نمک‌ در جاده‌های استان مصرف شده است،گفت:کمک رسانی به ۱۷۶ دستگاه خودرو نیز طی شبانه روز گذشته توسط ۱۲۸ نفر از عوامل راهداری انجام شده است.

وی با تاکید بر این که مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند،افزود: در حال حاضر ۳۲ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029360