ppi
20 بهمن 1401 - 11:29

دور جدید گفتگوهای تهران و ریاض در آینده نزدیک در بغداد

نخست وزیر عراق در گفتگو با یک روزنامه سعودی از برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و عربستان سعودی در بغداد در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط از برگزاری قریب الوقوع دور جدید مذاکرات ایران و عربستان سعودی به میزبانی بغداد خبر داد.

السودانی در پاسخ به سوالی درباره دور جدید رایزنی ها میان عربستان سعودی و ایران ، گفت: دور جدید این گفتگوها بزودی برگزار خواهد شد، ما از آغاز به کار دولت و بنا به درخواست تهران و ریاض، درصدد هستیم کخ ما این روابط ادامه یابد.

وی افزود: ما این روابط را ضروری می‌دانیم زیرا هر چه قدر دیدگاه‌های متفاوت در منطقه به یکدیگر نزدیک‌تر شوند، ثبات بیشتری به وجود می‌آید.

السودانی با تاکید بر اینکه بغداد همچنان به نقش آفرینی در این گفتگوها ادامه می دهد، ابراز امیدواری کرد که سطح نشست‌های امنیتی میان تهران و ریاض به سطح دیپلماتیک ارتقا یابد.

نخست‌وزیر عراق افزود: رایزنی‌ها و تماس‌ها برای تدارک این دیدارها ادامه دارد و این دیدارها در برخی از سطوح صورت می‌گیرد اما می‌خواهیم که سطح آن ارتقا یابد. هدف ما بالا بردن سطح دیدار مقامات مسئول امنیتی به سطح روابط دیپلماتیک است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شخصا در این دیدارها شرکت خواهد کرد، گفت: بله من شخصا موضوع را پیگیری می‌کنم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029202