ppi
19 بهمن 1401 - 22:24

احیای قطار گردشگری منجر به توسعه اقتصادی و گردشگری لرستان می‌شود

خرم‌آباد- استاندار لرستان تاکید کرد: احیای قطار گردشگری منجر به توسعه اقتصادی و گردشگری این استان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد زیویار در بازدید از غرفه لرستان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، اظهار داشت: استان لرستان در زمینه گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و چیزی که در این نمایشگاه نظر همه بازدیدکنندگان را جلب می‌کند ابتکار و خلاقیت اداره‌کل میراث‌فرهنگی لرستان در این دوره بود که متفاوت از همیشه و بسیار زیبا قابلیت‌های تاریخی، گردشگری و فرهنگی لرستان را به عرصه نمایش گذاشته است.

وی، ادامه داد: در این نمایشگاه قابلیت‌های گردشگری لرستان به خوبی در بخش‌های متنوعی به نمایش درآمده به ویژه غرفه کشاورزی و محصولات کشت و صنعت لرستان که به خوبی نمایان‌گر گردشگری کشاورزی در لرستان است و همچنین غرفه‌های زره‌بافی، جاجیم‌بافی و ورشو که ظرفیتی جهانی در لرستان به شمار می‌رود.

استاندار لرستان، بیان داشت: قابلیت‌های تاریخی، فرهنگی استان مانند ماکت قلعه «فلک‌الافلاک» همگی نمونه‌های متفاوت و تجربه جدیدی از معرفی قابلیت‌های گردشگری لرستان هستند.

زیویار، افزود: به منظور معرفی ویژه قابلیت‌های گردشگری لرستان نیازمند برنامه‌ریزی مدونی هستیم که در همین راستا در بخش گردشگری برنامه ویژه‌ای در نظر داریم و یکی از موضوعاتی که می‌تواند گردشگری لرستان را به خوبی معرفی کند بحث راه و ارتباطات است.

وی، اضافه کرد: اگر بحث ریلی و راه‌آهن لرستان احیا شود علاوه بر ریل تجاری، باری و مسافربری، ریل گردشگری در نقاط مختلف لرستان می‌تواند رونق گردشگری و در نهایت توسعه اقتصادی استان را به دنبال داشته باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028490